OFASHL060-40G16AE
Compressed air adsorption dryer oil free
Parker Zander
OFASHL060-40G16AE
EXW قیمت ثابت به اضافه مالیات بر ارزش افزوده
سال ساخت
۲۰۲۳
وضعیت
ماشین نمایشگاهی
موقعیت
Erlangen
اطلاعات دستگاه
- نام دستگاه:
- تولید کننده:
- Parker Zander
- شماره دستگاه:
- OFASHL060-40G16AE
- سال ساخت:
- ۲۰۲۳
- وضعیت:
- تقریباً نو (دستگاه نمایشی)
- ساعات کارکرد:
- ۰ h
قیمت و مکان
- موقعیت:
- Frauenauracher Str. 61, 91056 Erlangen, Deutschland
- بهروزرسانی:
- آخرین بهروزرسانی در ۱۰.۰۵.۱۴۰۳
توضیحات
Parker Zander adsorption dryer Compressed air preparation system OIL FREE AIR SYSTEM.
The OFAS combines sophisticated OIL-X filtration technology with one
With dew point control, regeneration air volumes adjustable
Exhibit:
Parker / Zander adsorption system OFASHL060-40G16AE
Year 2019
Technical data:
Compressed air connection: BSPT G 1/2 "
Flow rate:
1.65 m³ / min at pressure dew point -20 ° C
1.50 m³ / min at a pressure dew point of -40 ° C
Removes dirt, oil and water up to 0.003 μm
Max. Pressure 16 bar
Dimension:
Width: 559 mm
Depth: 490 mm
Height: 1510 mm
Weight: 93 kg
Gsdpsd Sninofx Aiwebl
The OFAS system is officially certified by Lloyd to ISO 8573-1 Class 0 in terms of the total oil content of the compressed air from oil-lubricated and oil-free compressors.
Other models and designs on request!
Exhibit:
Year 2019
Technical data:
Flow rate:
Max. Pressure 16 bar
Dimension:
Width: 559 mm
Depth: 490 mm
Height: 1510 mm
Weight: 93 kg
Gsdpsd Sninofx Aiwebl