SPINNER TC110L-MCY
FCA قیمت ثابت به اضافه مالیات بر ارزش افزوده
سال ساخت
۲۰۰۷
وضعیت
کارکرده
موقعیت
Traunstein آلمان
Turn-milling center with C-/Y-axis SPINNER TC110L-MCY
more Images
YouTube video
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
اطلاعات دستگاه
نام دستگاه:
Turn-milling center with C-/Y-axis
تولید کننده:
SPINNER
مدل:
TC110L-MCY
سال ساخت:
۲۰۰۷
وضعیت:
کارکرده
قیمت و مکان
موقعیت:
Traunstein, Deutschland آلمان
به‌روزرسانی:
آخرین به‌روزرسانی در ۲۳.۰۲.۱۴۰۵
توضیحات
SPINNER TC110L-MCY
Year of manufacture: 2007
Control: SIEMENS 840DE sl ShopTurn
X – 350 mm
Y – 230 mm (-115/+115 mm)
Z – 1,840 mm
C-axis
Swing diameter up to 690 mm
Spindle 26 kW with 2-speed gearbox
Speeds up to 3,200 rpm
Spindle bore 110 mm
Equipment:
Turret make BARUFFALDI type TBMR250-12 with 12 stations,
completely overhauled in 2024
Driven tools up to 4,000 rpm
VDI 50 tool holders
Hydraulic steady rest by SMW
Hydraulic three-jaw chuck by SMW with 315 mm diameter