Otinus LWH-2000-N RayTools
سال ساخت
۲۰۲۴
وضعیت
جدید
موقعیت
Bydgoszcz لهستان
Laser Welding System 2kW Otinus LWH-2000-N RayTools
more Images
Otinus LWH-2000-N RayTools
Otinus LWH-2000-N RayTools
Otinus LWH-2000-N RayTools
Otinus LWH-2000-N RayTools
اطلاعات دستگاه
نام دستگاه:
Laser Welding System 2kW
تولید کننده:
Otinus
مدل:
LWH-2000-N RayTools
سال ساخت:
۲۰۲۴
وضعیت:
نو
قیمت و مکان
موقعیت:
Karola Szajnochy 14b, 85-738 Bydgoszcz, Polska لهستان
به‌روزرسانی:
آخرین به‌روزرسانی در ۱۹.۱۲.۱۴۰۴
توضیحات
Many of our machines are available from stock. Call and ask to find out more.
Handheld laser welder LWH-2000-N RayTools
Gedpfethit Eox Amijit
The kit includes:
- laser welder with built-in cooling system
- welding gun with adjustable focal length and an accessory kit
- fiber laser source of MAX Photonics
- automatic wire feeder
- set of cords
- starter kit of protective lenses and nozzles
Specifications
- Laser source output 2000 W
- Laser wavelength 1064 nm
- Welding speed up to 120 mm/s
- Power supply 230 Hz
- Dimensions (including cable rack) 630x1300x1500mm
Price included
One-day training along with machine installation
- 1 day up to 8 hours – machine installation and operational training.
Operation
Application
Sources specifications
1000 W
- Mild steel: up to 3mm
- Stainless steel: up to 3mm
- Aluminum: 2mm
- Brass: 0,8 – 1mm
1500 W
- Mild steel: up to 4mm
- Stainless steel: up to 4mm
- Aluminum: 3mm
- Brass: 1mm
2000 W
- Mild steel: up to 5mm
- Stainless steel: up to 5mm
- Aluminum: 4mm
- Brass: 2mm
3000 W
- Mild steel: do 8 mm
- Stainless steel: do 8 mm
- Aluminum: 7 mm
Structure
Pronciple of operation
تأمین‌کننده
ثبت شده از: 2021
۸۷ آگهی‌های آنلاین
تماس بگیرید
ارسال درخواست
زمینus
آلمان
اتریش
سوئیس
ایالات متحده آمریکا
بریتانیا
فرانسه
بلژیک
اسپانیا
مکزیک
ایتالیا
هلند
لهستان
فدراسیون روسیه
بلاروس (جمهوری بلاروس)
اوکراین
استونی
ترکیه
نیوزیلند
ایرلند
جمهوری چک
دانمارک
فنلاند
سوئد
نروژ
لوکزامبورگ
یونان
لیتوانی
لتونی
ایسلند
پرتغال
برزیل
ونزوئلا
آرژانتین
مجارستان
اسلواکی
رومانیہ
مولداوی
اسلوونی
صربستان
مونته‌نگرو
آلبانی
کرواسی
بلغارستان
مقدونیه شمالی
بوسنی و هرزگوین
اسرائیل
مصر
مراکش
هند
اندونزی
کره جنوبی
ژاپن
تایلند
مالزی
ویتنام
چین، جمهوری خلق
تایوان
ایران
بنگلادش
درخواست ارسال نشد. لطفاً بعداً دوباره تلاش کنید.
تلفن & فکس
+48 52 30... آگهی‌ها
این آگهی‌ها ممکن است برای شما نیز جالب باشند.
آگهی کوچک
 JASIC TIG 200P PFC
 JASIC TIG 200P PFC
more images
آلمان Velen
۴٬۳۲۵ km
آگهی کوچک
 KEMPPI PRO 3000
 KEMPPI PRO 3000
اسپانیا Balaguer
۴٬۷۳۲ km
فروشنده تأییدشده
 Otinus FLV-3015-OT-6022 3kW
 Otinus FLV-3015-OT-6022 3kW
 Otinus FLV-3015-OT-6022 3kW
 Otinus FLV-3015-OT-6022 3kW
 Otinus FLV-3015-OT-6022 3kW
 Otinus FLV-3015-OT-6022 3kW
لهستان Bydgoszcz
OtinusFLV-3015-OT-6022 3kW
 HMB MIG 300P
 HMB MIG 300P
آلمان Velen
 Petersen Machinery Cidan HSM-F 20/3
آلمان Trittau
فروشنده تأییدشده
 ** Fronius Austria ** TPS 3200 MIG MAG TRANS PULS SYNERGIC ** ANGEBOT ** TOP *
اتریش Wien
 Stölting RA 2000 x 8 mm
 Stölting RA 2000 x 8 mm
 Stölting RA 2000 x 8 mm
 Stölting RA 2000 x 8 mm
 Stölting RA 2000 x 8 mm
 Stölting RA 2000 x 8 mm
آلمان Gütersloh
StöltingRA 2000 x 8 mm