Carrier Carrier Chiller 30RBP-430-0095-PE
سال ساخت
۲۰۱۹
وضعیت
کارکرده
موقعیت
London بریتانیا
Chiller Carrier Carrier Chiller 30RBP-430-0095-PE
more Images
اطلاعات دستگاه
نام دستگاه:
Chiller
تولید کننده:
Carrier
مدل:
Carrier Chiller 30RBP-430-0095-PE
شماره دستگاه:
M2019011975
سال ساخت:
۲۰۱۹
وضعیت:
بسیار خوب (کارکرده)
قیمت و مکان
موقعیت:
Shelton Street 71-75, WC2H 9JQ London, United Kingdom بریتانیا
تماس بگیرید
جزئیات فنی
ظرفیت سرمایش:
۴۳۰ کیلووات (۵۸۴٫۶۴ اسب بخار)
به‌روزرسانی:
آخرین به‌روزرسانی در ۲۸.۱۱.۱۴۰۴
توضیحات
Carrier Chiller 30 RBP-430-0095-PE (AquaSnap Series)
Type: Air-Cooled Liquid Chiller
Model: 30RBP-430-0095-PE
Variant: 30RBM/RBP
Serial Number: M2019011975
Year of Manufacture & Test: 06/2019
Manufacturer: Carrier SCS, Montluel, France (United Technologies, Carrier Corporation, USA)
Technical Specifications:
Nominal Cooling Capacity: 430 kW
Refrigerant: R-410A
Circuit A: 23.50 kg / Circuit B: 26.70 kg
Total Charge: 50.2 kg
GWP: 2088
Compressors: Danfoss Scroll SH240A4ACE (thermally protected)
Power Supply: 400 V / 3 Ph / 50 Hz
Maximum Current Draw: 340 A
Maximum Starting Current: 210 A
Power Input: 210 kW
Operating Temperature Range: –20 °C to +52 °C
Net Weight: 2760 kg
Protection Rating: IP54
Pressure Data
Refrigerant: R-410A
Allowable Pressure (Min/Max):
High side (PS): –1.0 / 44.2 bar (–99.0 / 4420.0 kPa)
Low side (PS): –1.0 / 31.1 bar (–99.0 / 3110.0 kPa)
Safety Relief Valve Setting: 42 bar
Rupture Disc Setting: 45 bar
Test Pressure: 15.0 bar (unit leak test)